O firmie Oferta Aktualności Kontakt

Kto jest zwolniony z kwarantanny w Niemczech?

dodano: 2020-10-26

Badenia-Wirtembergia

Kwarantanna nie dotyczy osób, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu na obecność COVID-19, wykonanego nie wcześniej niż 48h przed przyjazdem. Zwolnie z kwarantanny są także zawodowi kierowcy transportu międzynarodowego oraz pracownicy firm transportowych, osoby które przyjeżdżają do Badenii-Wirtembergii w pilnym i niecierpiącym zwłoki celu zawodowym lub medycznym, osoby które przebywały za granicą w obszarze podwyższonego ryzyka krócej niż 48 godz. oraz osób, które mają inny ważny powód do przyjazdu na teren landu, szczególnie dotyczy to potrzeby opieki nad osobami pod kuratelą.

Bawaria

Wyłączone z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Obowiązek ten nie dotyczy także zawodowych kierowców transportu międzynarodowego oraz pracowników firm transportowych, osób które przyjeżdżają w pilnym i niecierpiącym zwłoki celu zawodowym lub medycznym, osób które przebywały za granicą w obszarze podwyższonego ryzyka krócej niż 48 godz. oraz osób, które mają inny ważny powód do przyjazdu na teren landu, szczególnie dotyczy to potrzeby opieki nad osobami pod kuratelą. W piątek, 23.10.2020 r. weszła w życie ważna zmiana rozporządzenia Bawarii dotycząca pracowników transgranicznych. Osoby przyjeżdżające co najmniej raz w tygodniu do Bawarii w celach zawodowych, handlowych lub pobierania nauki muszą w ciągu 7 dni od przyjazdu okazać test nie starszy niż 48 godz. na obecność koronawirusa w j. angielskim lub niemieckim. Każdy kolejny przyjazd na teren Bawarii wiąże się z obowiązkiem okazania nowego testu z wynikiem negatywnym. Pierwsze testy należy okazać w ciągu 7 dni po przyjazdach do Bawarii po 23.10.2020 r.

Berlin

Wyłączone z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Z kwarantanny zwolnieni są także kierowcy i pracownicy przedsiębiorstw transportowych, których pobyt w obszarze ryzyka nie przekroczył 72 godz. lub którzy przyjeżdżają do Berlina na mniej niż 48 godzin. W Berlinie test można wykonać na lotnisku (SXF/BER), głównym dworcu kolejowym oraz głównym dworcu autobusowym (ZOB).

Brandenburgia

Kwarantanna nie dotyczy osób, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Z kwarantanny zwolnieni są także kierowcy i pracownicy przedsiębiorstw transportowych oraz osoby, które codziennie lub na okres do 5 dni wjeżdżają na teren landu w celu wykonywania koniecznej pracy lub kształcenia. Zwolnione są także osoby które przebywały na obszarze podwyższonego ryzyka nie dłużej niż 24 godz. oraz osoby, które wjeżdżają na obszar podwyższonego ryzyka do 72 godz. w celu odwiedzin najbliższej rodziny (pokrewieństwo pierwszego stopnia, małżonkowie, partnerzy) lub opieki nad osobami pod kuratelą.

Brema

Wyłączone z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. W uzasadniony przypadkach, na wniosek pracodawcy, z kwarantanny mogą być zwolnione osoby, których działalność polega na utrzymywaniu stosunków dyplomatycznych i konsularnych.

Dolna Saksonia

Wyłączone z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Zwolnione są także osoby zajmujące się przewozem towarów i osób, pracownicy służy zdrowia, osoby których pobyt w strefie ryzyka nie przekroczył 48 godz. lub które przyjeżdżają na mniej niż 24 godz.

Hamburg

Kwarantanna nie dotyczy osób podróżujących tranzytem lub mogących przedstawić negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem.

Hesja

Kwarantanna nie dotyczy osób, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Osoby przybywające z obszarów ryzyka na teren kraju związkowego przez międzynarodowy port lotniczy we Frankfurcie (FRA) zobowiązane są do wykonania testu na lotnisku, o ile nie wykonały go w ciągu 48 godz. przed wyjazdem. Zwolnione są także osoby zajmujące się przewozem towarów i osób.

Meklemburgia-Pomorze Przednie

Wyłączone z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywne wyniki dwóch testów wykonanych w odstępie 5-7 dni. Oznacza to, że po wjeździe należy przebywać w kwarantannie co najmniej do czasu uzyskania drugiego negatywnego wyniku. Wyjątki od kwarantanny mające umożliwić mały ruch graniczny są określane przez powiaty. 23.10 powiat Vorpommern-Greifswald wydał takie zarządzenie ogólne. W takim przypadku pracowników/uczniów obowiązuje codzienne składanie oświadczeń o braku objawów zachorowania na COVID-19 pracodawcy/dyrekcji szkoły i obowiązek wykonania testu raz na tydzień (tylko osoby pełnoletnie). Podróżując należy posiadać zaświadczenie o pracy/nauce. Jeżeli przerwa w podróżach trwa dłużej niż 2 tyg. (np. urlop) należy wykonać test. Zwolnione z obowiązku wykonywania testu i kwarantanny są podróże w celu odwiedzin najbliższej rodziny (pokrewieństwo pierwszego stopnia, małżonkowie, partnerzy), opieki nad osobami pod kuratelą lub w celu wykonania pilnego zabiegu medycznego.

Nadrenia Północna-Westfalia

Kwarantanna nie dotyczy osób, które podróżują tranzytem lub przedstawiły zaświadczenie lekarskie o negatywnym wyniku testu (w języku niemieckim lub angielskim), wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem (czas liczy się od chwili uzyskania wyniku testu, nie zaś od jego wykonania). Zwolnione są także osoby zajmujące się przewozem towarów i osób, osoby sprawujące funkcje dyplomatyczne lub konsularne, a także osoby przyjeżdżające na mniej niż 24 godz. lub mogące udowodnić, że przebywały na obszarze ryzyka przez czas krótszy niż 24 godz. Istnieje możliwość wykonania testu na terenie portów lotniczych Kolonia-Bonn (CGN) i Düsseldorf (DUS) oraz w mobilnych punktach np. przy dworcu głównym w Kolonii i Düsseldorfie.

Nadrenia-PalatynatW

Wyłączone  z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Istnieje możliwość wykonania testu po przylocie na lotnisku w Hahn (HHN), a także w godzinach 10-18 w wyznaczonych punktach w pobliżu granicy z Francją, Luksemburgiem oraz Belgią.

Saara

Kwarantanna nie dotyczy osób podróżujących tranzytem lub mogących przedstawić zaświadczenie lekarskie (w języku niemieckim lub angielskim) o braku zakażenia Covid-19, bazujące na teście wykonanym w ciągu 48 godzin przed przyjazdem.

Saksonia

Wyłączone z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Zwolnione są również osoby przyjeżdżające na mniej niż 24 godziny, kierowcy i pracownicy przedsiębiorstw transportowych, pracownicy regularnie przekraczający granicę, osoby przyjeżdżające na konieczny zabieg medyczny, osoby których pobyt na obszarze podwyższonego ryzyka nie przekroczył 24 godz. (nie dotyczy to jednak osób, które jadą do obszaru podwyższonego ryzyka w celu udziału w imprezie lub uroczystości).

Saksonia-Anhalt

Wyłączone z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Zwolnieni są także kierowcy i pracownicy przedsiębiorstw transportowych, osoby przyjeżdżające na konieczny zabieg medyczny.

Szlezwik-Holsztyn

Kwarantanna nie dotyczy osób, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywne wyniki dwóch testów wykonanych w odstępie co najmniej 5 dni. Oznacza to, że po wjeździe należy przebywać w kwarantannie co najmniej do czasu uzyskania drugiego negatywnego wyniku. Z kwarantanny są zwolnione także osoby zajmujące się przewozem towarów i osób, osoby których pobyt w strefie ryzyka nie przekroczył 48 godz. lub które przyjeżdżają na mniej niż 48 godzin.

Turyngia

Wyłączone  z kwarantanny są osoby, które podróżują tranzytem lub przedstawiły negatywny wynik testu, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed przyjazdem. Zwolnieni są także kierowcy i pracownicy przedsiębiorstw transportowych, osoby przyjeżdżające na konieczny zabieg medyczny.
Kontakt

Doradca Podatkowy mgr Iwona Ewerman (wpis 06173 )

ul. W.Pola 41/2
53-140 Wrocław
Email:
biuro@ewerman.pl biuro2@ewerman.pl
Telefon:
790219388, 501007591
Projekt i wykonanie BerMar multimedia