O firmie Oferta Aktualności Cennik Kontakt

Obniżka PIT wchodzi w życie

dodano: 2019-10-16
-
1 października wchodzi obniżka podatku dochodowego. Od teraz spadł on z 18 na 17 procent. Oprócz tego, podniesieniu uległy koszty uzyskania przychodu. Nowa stawka podatkowa dotyczyć wszystkich pracowników - nie tylko na umowach o pracę, ale też na umowach zlecenia i o dzieło.

Ustawa stanowi dopełnienie zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych przewidzianych w ustawie dotyczącej likwidacji podatku PIT dla osób do ukończenia 26. roku życia.

„To ważna ustawa, która zakłada zmniejszenie klina podatkowego zarówno przez obniżenie stawki PIT, jak również przez podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Niższa 17 proc. stawka PIT będzie obowiązywać już w ostatnim kwartale 2019 r., czyli przez 1/4 bieżącego roku. Przy tym należy przypomnieć, że do września nasze dochody w pierwszej skali podatkowej podlegają 18 proc. opodatkowaniu PIT. Już przy zaliczce obliczanej w październiku podatek zostanie obniżony o 1 pkt proc., czyli o prawie 6 proc.” – wyjaśniał we wrześniu br. wiceminister finansów Tadeusz Kościński.

Więcej w portfelu to dla większości Polaków bardzo dobra informacja. Jednak dla tych, którzy korzystają ze świadczeń rodzicielskich, socjalnych i funduszu alimentacyjnego wyższe dochody mogą być problemem. Wystarczy, że comiesięczne dochody netto przekroczą sztywno ustalone progi dochodowe. 

Źródło: gazetaprawna.pl
Kontakt

Kancelaria Podatkowa mgr Iwona Ewerman Doradca Podatkowy (wpis 06173 )

ul. W. Pola 41/2
53-234 Wrocław
Email:
biuro@ewerman.pl
Telefon:
501 007 591
Projekt i wykonanie BerMar multimedia