O firmie Oferta Aktualności Kontakt

Obniżona stawka podatku dochodowego

dodano: 2019-10-16
-
Wraz z dniem 1 października obowiązuje obniżka podatku dochodowego z 18 na 17 procent. Ponadto, podwyższeniu uległy koszty uzyskania przychodu. Obniżona stawka podatkowa obowiązuje zarówno pracowników na umowach o pracę, jak również na umowach zlecenia i o dzieło.

Ustawa stanowi dopełnienie zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych przewidzianych w ustawie dotyczącej likwidacji podatku PIT dla osób do ukończenia 26. roku życia.

„To ważna ustawa, która zakłada zmniejszenie klina podatkowego zarówno przez obniżenie stawki PIT, jak również przez podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Niższa 17 proc. stawka PIT będzie obowiązywać już w ostatnim kwartale 2019 r., czyli przez 1/4 bieżącego roku. Przy tym należy przypomnieć, że do września nasze dochody w pierwszej skali podatkowej podlegają 18 proc. opodatkowaniu PIT. Już przy zaliczce obliczanej w październiku podatek zostanie obniżony o 1 pkt proc., czyli o prawie 6 proc.” – wyjaśniał we wrześniu br. wiceminister finansów Tadeusz Kościński.

Więcej w portfelu to dla większości Polaków bardzo dobra informacja. Jednak dla tych, którzy korzystają ze świadczeń rodzicielskich, socjalnych i funduszu alimentacyjnego wyższe dochody mogą być problemem. Wystarczy, że comiesięczne dochody netto przekroczą sztywno ustalone progi dochodowe. 

Źródło: gazetaprawna.pl
Kontakt

Doradca Podatkowy mgr Iwona Ewerman (wpis 06173 )

ul. W.Pola 41/2
53-140 Wrocław
Email:
biuro@ewerman.pl biuro2@ewerman.pl
Telefon:
790219388, 501007591
Projekt i wykonanie BerMar multimedia