O firmie Oferta Aktualności Cennik Kontakt

Aktualności

 

Status zwrotu nadpłaty w usłudze Twój e-PIT

W tym roku dzięki usłudze Twój e-Pit istnieje możliwość sprawdzenia na jakim etapie jest zwrot twojej nadpłaty podatku przez urząd skarbowy. Należy zalogować się na Portal Podatkowy www.podatki.gov.pl i przejść do zakładki Złożone dokumenty.
 

Podatki w Niemczech 2020 -wszystko co musicie o nich wiedzieć!

Rok 2020 przyniósł wiele zmian w ustawodawstwie dotyczącym niemieckich podatków. Przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat
 

PIT za 2019: Pracuję na etacie, wypełniam PIT-37. Czy muszę mieć mikrorachunek?

Z dniem 1 stycznia 2020 roku podatki PIT, CIT i VAT należy wpłacać na indywidualny rachunek, natomiast nie każdy ma taki obowiązek.
 

Zmiany dla rozliczających się ryczałtem

W rozporządzeniu z dnia 13 grudnia 2019 r. Minister finansów zrezygnował z załącznika PIT-28A. Z tego powodu ryczałtowcy, którzy będą składać roczne zeznania za rok 2019 nie muszą już go dołączać.
 

Zerowy PIT dla młodych w 2020 r. nie wymaga oświadczenia

Od 2020 roku obowiązuje ustawowy obowiązek stosowania zwolnienia z PIT dla młodych. Pracownik nie musi już składać oświadczenia upoważniającego pracodawcę do stosowania takiego zwolnienia.
 

Podatnicy mają już tylko dwa tygodnie na wygenerowanie mikrorachunku

Do końca 2019 roku rachunki podatkowe płatników przestaną działać, dlatego wszyscy podatnicy PIT, CIT oraz VAT powinni wygenerować mikrorachunek. Sprawa dotyczy ponad 25 mln Polaków, a obecnie mikrorachunek wygenerowało zaledwie 226,7 tys. płatników.
 

Podatek od cukru w Polsce. Wiemy, od kiedy

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski poinformował, iż w celu ograniczenia złych nawyków żywieniowych społeczeństwa, do końca roku 2022 zostanie wprowadzony podatek cukrowy. Jest to jedno z założeń Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.
 

Nowy JPK_VAT i likwidacja deklaracji VAT od 2020 roku.

Od 1 kwietnia 2020 roku nowym obowiązkiem podatników jest korzystanie z nowego, przesyłanego elektronicznie co miesiąc, pliku JPK_VAT.
 

Bezpieczna transakcja, czyli jak działa biała lista podatników VAT.

Nowym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest wprowadzenie wykazu vatowców. Należy jednak pamiętać, że dbałość o przejrzyste transakcje i weryfikacja kontrahentów leży nie tylko w interesie skarbówki, lecz przede wszystkim- samych podatników.
 

Nowe wzory formularzy PIT

Do rozliczenia dochodów osiągniętych w 2019 r. trzeba będzie zastosować nowe wzory deklaracji. Zostaną one dostosowane do najnowszych zmian w prawie.

Kontakt

Kancelaria Podatkowa mgr Iwona Ewerman Doradca Podatkowy (wpis 06173 )

ul. W. Pola 41/2
53-234 Wrocław
Email:
biuro@ewerman.pl biuro2@ewerman.pl
Telefon:
Sprawy niemieckie 793 926 508 Sprawy polskie 501 007 591
Projekt i wykonanie BerMar multimedia